Napíšte nám

Vážený návštevník

Ak sa chcete niečo spýtať, alebo informovať viac o našej práci tak budeme veľmi radi ak nám napíšete prostredníctvom tohoto formulára kontakt na Vás a my Vám určite zodpovieme všetky Vaše otázky.

Prihláste sa na odber noviniek

Vážený návštevník

chcete byť pravidelne informovaný o našich novinkách zo sveta krbov?
Práve na tomto mieste sa môžete prihlásiť k odberu noviniek. Pravidelne budete informovaný o novinkách zo sveta ale aj o našich realizáciách, školeniach a rozhodne nebudú chýbať ani inšpirácie.

Ďakujeme za Váš záujem.
Vaše osobné údaje budú použité výlučne pre naše potreby a nebudú poskytnuté tretím stranám. Svoj súhlas so zasielaním propagačných e-mailov môžete kedykoľvek odvolať.
kachľová pec
20 mar

Kachľová pec nie je prežitok

Oheň je opäť viditeľný

Keď sa povie kachľová pec, väčšina z nás si predstaví staršie piecky, plne obložené kachľami, ktoré sa hodia väčšinou len do chát či starších domov. Kachľová pec však so sebou nesie množstvo výhod a nové dizajnové riešenia vás presvedčia, že aj obyčajné kachle môžu byť štýlové!

15 mar

7 rýchlych krokov pre správne vyčistenie krbu

Čistenie krbu najmä v sezóne, keď ho používame oveľa častejšie, nie je až taká zábava. Viete v akom poradí čistiť krbové súčasti tak, aby bol váš kozub vyčistený čo najrýchlejšie a predsa dôsledne? Stačí vám niekoľko minút a váš krb bude čistý a pripravený na ďalšie kúrenie.

14 feb

Vyberáme krbovú vložku, 3. časť

V prvej časti nášho mini seriálu o krbových vložkách ste sa dozvedeli informácie o materiáloch, z ktorých sú vyrobené, následne sme vám ukázali rôzne typy presklenia, ktoré môžete pri svojej krbovej vložke zvoliť.  V poslednej časti vám prinášame zvyšné informácie, ktoré uľahčia výber vašej krbovej vložky.

07 feb

Vyberáme krbovú vložku, 2. časť

Keď už sme sa rozhodli pre konkrétny materiál, z ktorého bude naša krbová vložka pozostávať, nasleduje otázka typu presklenia. Trh dnes ponúka mnoho možností a keď si vyberiete špecialistu kachliara, odborne Vám poradí a pomôže pri rozhodovaní.

01 feb

Vyberáme krbovú vložku, 1. časť.

Výber krbovej vložky je rovnako dôležitým faktorom, ako výber materiálov krbového obloženia, či samotného dizajnu. Aké typy krbových vložiek nám trh ponúka a na čo je potrebné dať si pozor?

18 jan

Hľadáte zdravé teplo? Zvážte akumulačný sálavý krb

Ak uvažujete o výstavbe krbového diela v nízkoenergetickom dome, alebo jednoducho chcete mať vo svojom obydlí zdravé prostredie aj popri kúrení,  riešením je výstavba akumulačného sálavého krbu.

09 jan

4 tipy pre rýchle rozkúrenie v krbe: takto sa vám to ihneď podarí!

Potrebujete rýchlo rozkúriť v krbe, no oheň vám vyhasína, alebo podpálené drevo len dymí? Prečítajte si naše rady a rozkúrte vo vašom krbe ihneď!

19 dec

Čo vybaviť pred stavbou krbu?

 

Mnohokrát dostávame otázky, čo všetko je potrebné zabezpečiť ešte pred samotnou realizáciou krbu. Viete na čo je potrebné pripraviť sa ešte pred tým, ako v ňom zapálite prvý oheň?

14 dec

Bezpečne pri krbe: ako kúriť a „nepopáliť sa“?

Aby sme si teplo nášho krbu užili čo najpohodlnejšie, je dobré pamätať aj na bezpečnosť pri jeho prevádzke. Viete kúriť bezpečne?

06 dec

Ako si správne vybrať krb? 2.časť

V ďalšom príspevku z nášho seriálu sa dozviete niekoľko základných informácií o teplovodnom krbe. Kedy sa vám oplatí výstavba krbového diela, založeného na princípe rozvodu tepelnej energie prostredníctvom vodnej vykurovacej sústavy?

23 nov

Ako si správne vybrať krb? 1.časť

Pred stavbou krbu je potrebné ujasniť si, niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu vybrať si do vášho obydlia ten najvhodnejší.

14 nov

Kúrite správne? S nami to rýchlo zvládnete!

Zakladanie ohňa nie je síce žiadna veda, no správne kúrenie a udržiavanie ohňa občas potrebuje istú dávku zručností. Dnes vám prinášame pár profesionálnych tipov od kachliarskych majstrov, ako oheň správne nielen založiť ale aj udržať.

03 nov

Vykurovacia sezóna je už tu! Ako kúriť efektívne?

Teplé leto vystriedali chladnejšie večery a v domácnostiach začíname pomaly využívať krby. Viete ako kúriť s vysokou výhrevnosťou a nízkou spotrebou paliva?

24 okt

Hľadáte pohodlné riešenie? Zamilujte si bezkomínový krb

Túžite po teple domova, ktoré vytvorí len krb, no bývate v byte a nemáte komín? Vybrať si môžete z niekoľkých možností , ktoré klasický krb na drevo nahradia.

03 aug

4 jednoduché triky pre údržbu vonkajšieho krbu

Aby váš vonkajší krb fungoval správne a slúžil vám mnoho rokov, je potrebné venovať mu trochu nenáročnej starostlivosti. Viete, ako sa oň správne starať?

28 júl

Krb včera a dnes: trendy v dizajne krbov

Kým v minulosti zastávali krby viac menej praktickú úlohu, dnes sa popri ich prvotnej funkcii dostáva do popredia práve dizajnová stránka krbového diela.  Krb sa stáva pevnou súčasťou interiérovej architektúry a do našich domovov prináša nielen teplo, ale príjemne dopĺňa celkový dojem z nášho obydlia. Viete aké sú súčasné trendy pri výstavbe krbov?

20 jún

Jednoduché triky pre predĺženie životnosti vášho krbu (2. časť)

V predchádzajúcom blogu sme vám poradili, aké palivo do krbu vybrať aj akým spôsobom pristupovať k jeho čisteniu. Dnes by sme sa s vami radi podelili o to, ako udržiavať krbové sklá čisté a na čo si dávať pozor po ukončení vykurovacej sezóny.

10 jún

Jednoduché triky pre predĺženie životnosti krbu (1. časť)

Keď svoj interiér alebo exteriér doplníte o krbové dielo, väčšinou takúto stavbu realizujete na mnoho rokov dopredu. Či už sa rozhodnete pre klasický kachlový krb, alebo dizajn moderného krbu, jednoduchými trikmi a menšou starostlivosťou ho zvládnete v dobrom stave udržať aj vy!

Máte otázky na ktoré by ste chceli odpoveď?

Neváhajte a napíšte nám

Potrebujete rýchlo rozkúriť v krbe, no oheň vám vyhasína, alebo podpálené drevo len dymí? Prečítajte si naše rady a rozkúrte vo vašom krbe ihneď!

Kontakt

Design Krby Gálik s.r.o.
Martina  Benku 17
977 03 Brezno, slovakia