Vďaka bezkomínovým krbom na biopalivo si atmosféru horiaceho krbu vychutnáte aj vo vašom byte, či priestore, ktorý z rôznych dôvodov nedovoľuje vybudovanie klasického krbu s komínom. V spolupráci firmou THE FLAME, ktorá vyrába dekoračné krby pre interiéry a exteriéry, prinesieme teplo do vašich domovov. 

 

 

 

 

 

 

UZATVORENÉ SPAĽOVANIE

Uzatvorené spaľovanie je horenie v ohnisku s obvodovými stenami (taktiež sklá) a s vetracím kanálom smerom nahor. Vzduch je po spálení vedený kanálom nad ohniskom. Týmto vedením vzduchu vzniká prúdenie, ktoré spôsobuje, že čerstvá vzduch bude nasávaný cez hornú hranu otvoru ohniska. Takto môžu dodatočne vyhorieť aj nespálené výpary paliva a dosiahne sa optimálne, skoro dokonalé horenie. Tento spôsob spaľovania je vhodný pre interiéry aj exteriéry.

 

 

 

 

 

VOĽNÉ, TÁBORÁKOVÉ SPAĽOVANIE

Podľa THE FLAME  sa takto nazýva spaľovanie bez ohniska, smerom hore. Tento typ spaľovania je vhodný len pre exteriéry, alebo dobre vetrané interiérové miestnosti. Voľným spaľovaním sa môže sta)t, že nespálené výpary paliva nemusia vznietiť a vyhorieť kvôli nedostatočnej teplote okolia, čo môže viesť k nepríjemnému zápachu.
 

 

 

 

 

 

TAKMER BEZ ZÁPACHU

Vďaka THE FLAME je krbový nábytok vybavený osviežovačom vzduchu pre osvieženie a zvlhčenie atmosféry. Sami sa tak môžete rozhodnúť pre vôňu, ktorá vám vyhovuje najviac. Aj keď počas počiatočnej fázy spaľovania môžete ucítiť ľahký pach (výpary alkoholu), jednoducho ho odstránite vetraním počas štartovacej fázy (20 min.), či zapnutím kuchynského digestora.