Napíšte nám

Vážený návštevník

Ak sa chcete niečo spýtať, alebo informovať viac o našej práci tak budeme veľmi radi ak nám napíšete prostredníctvom tohoto formulára kontakt na Vás a my Vám určite zodpovieme všetky Vaše otázky.

Prihláste sa na odber noviniek

Vážený návštevník

chcete byť pravidelne informovaný o našich novinkách zo sveta krbov?
Práve na tomto mieste sa môžete prihlásiť k odberu noviniek. Pravidelne budete informovaný o novinkách zo sveta ale aj o našich realizáciách, školeniach a rozhodne nebudú chýbať ani inšpirácie.

Ďakujeme za Váš záujem.
Vaše osobné údaje budú použité výlučne pre naše potreby a nebudú poskytnuté tretím stranám. Svoj súhlas so zasielaním propagačných e-mailov môžete kedykoľvek odvolať.
24 okt

Túžite po teple domova, ktoré vytvorí len krb, no bývate v byte a nemáte komín? Vybrať si môžete z niekoľkých možností , ktoré klasický krb na drevo nahradia.

Nie len ako dekoratívny prvok

Často prevláda názor, že krby v bytoch tvoria len dekoratívny prvok interiéru, čo však nie je pravda. Na trhu sú síce dostupné bezkomínové krby s minimálnym výkonom, no rovnako nájdete aj plynové a elektrické krby, ktoré vás svojou výhrevnosťou príjemne prekvapia. Treba preto zvážiť veľkosť investície, akú chceme do krbu vložiť. Dekoratívne krby sú spravidla lacnejšie, no funkčný krb váš domov aj príjemne  zohreje.

Bio alebo elektrický krb?

Bio krb je druh k krbu, kde je ako hlavné palivo používaný bio – alkohol. Tento typ paliva nemá žiadny zápach a takisto pri ňom nevzniká dym. Výkon bio krbu sa pohybuje od 1 – 4 KW, pričom krb s najvyšším výkonom vykúri miestnosť o veľkosti  40 m2.

Ako už napovedá samotný názov, pri elektrickom type krbu bude hlavným zdrojom vykurovania elektrina. Výkon takéhoto krbu sa pohybuje väčšinou okolo 1 – 2 KW. Takýto krb väčšinou postačuje na vykúrenie miestnosti s rozlohou do 20 m2. Elektrické krby bývajú často vybavené diaľkovým ovládaním , ktorým môžete regulovať teplotu, čo prispieva k celkovému pohodliu pri jeho užívaní.

Výhody a nevýhody bezkomínových krbov

Všetko so sebou samozrejme nesie svoje plusy aj mínusy. K hlavným výhodám krbov bez komína patrí hlavne nenáročnosť na realizáciu – nie je potrebný projekčný zásah ani stavebná príprava. Plamene týchto krbov sú bez zápachu a s vyššou bezpečnosťou ( žiadne iskry). Plameň rozhoríte v podstate okamžite a zhasíte tiež kedykoľvek. Takisto údržba je jednoduchšia ako pri klasických krboch na drevo.

Bezkomínový krb však väčšinou nepostačuje ako jediný zdroj tepla v miestnosti a ak patríte k ľuďom, ktorí milujú romantiku praskajúceho dreva, pri týchto krboch o takúto atmosféru prídete.

Máte otázky na ktoré by ste chceli odpoveď?

Neváhajte a napíšte nám

Potrebujete rýchlo rozkúriť v krbe, no oheň vám vyhasína, alebo podpálené drevo len dymí? Prečítajte si naše rady a rozkúrte vo vašom krbe ihneď!

Neviete sa rozhodnúť
Aký krb je pre vás vhodný?

Prinášame vám jedinečný nástroj ktorý vám
vyhodnotí aký typ krbu je pre vás najvhodnejší

spustiť analýzu

Kontakt

Design Krby Gálik s.r.o.
Martina  Benku 17
977 03 Brezno, slovakia