Napíšte nám

Vážený návštevník

Ak sa chcete niečo spýtať, alebo informovať viac o našej práci tak budeme veľmi radi ak nám napíšete prostredníctvom tohoto formulára kontakt na Vás a my Vám určite zodpovieme všetky Vaše otázky.

Prihláste sa na odber noviniek

Vážený návštevník

chcete byť pravidelne informovaný o našich novinkách zo sveta krbov?
Práve na tomto mieste sa môžete prihlásiť k odberu noviniek. Pravidelne budete informovaný o novinkách zo sveta ale aj o našich realizáciách, školeniach a rozhodne nebudú chýbať ani inšpirácie.

Ďakujeme za Váš záujem.
Vaše osobné údaje budú použité výlučne pre naše potreby a nebudú poskytnuté tretím stranám. Svoj súhlas so zasielaním propagačných e-mailov môžete kedykoľvek odvolať.

Teplovodný krb je vaša vysokoefektívna voľba. Chcete vedieť prečo? Tu je odpoveď:

Teplovodný krb privedie teplo aj do najvzdialenejších kútov vášho domu. Teplovodný krb, za stanovených podmienok, vykúri vaše obydlie a pripraví teplú vodu jedným razom.

To je dôvod, prečo si teplovodný krb u nás objednajú najmä rodinne založené domácnosti a domácnosti, ktorých „hlava „ rodiny“ popri estetike a funkčnosti diela, myslia aj na rodinný rozpočet. Palivo – drevo je obnoviteľný a dostupný zdroj na kúrenie. Keďže oproti plynu, elektrine, je lacnejšie si drevo zaobstarať, potom „teplovodným krbom“ šetríte peniaze, vynaložené na energie.
A je jedno kto, či starí, mladí , deti ...majú komfortné teplo.

Cena vhodného riešenia, kvalitne, dobre a bezpečne postaveného teplovodného krbu, s použitím certifikovaných účelových materiálov (materiály na stavbu krbov a pecí), je u nás, na úrovni od 7000,-€ s DPH.

 • Zvolili sme špičkovú teplovodnú krbovú vložku fy. Hoxter , typ HAKA 67/51Wih+. Vložka je s izoláciou, tým pádom so zvýšeným výkonom na strane H2O, inak povedané ..."so 63% výkonom do vody".
 • Aby sme využili aj zbytkové teplo z dymovodov, vonkajší plášť - obstavbu sme riešili  akumulačné dosky Hafnertec. Tým sa plášť krbu nahreje na príjené teploty.
 • Aby horenie bolo „dokonalé“- teda dlhšie a menej paliva za deň, pohľad na oheň cez čisté sklo, využili sme elektronickú reguláciu horenia fy. Johnson Controls, typ DV H2O.Takto sme zabezpečili požiadavku na ekológiu, dnes tak pre ľudstvo žiadanú – potrebnú.
 • Ako estetické opláštenie sme použili keramické kachlice Kerkotherm, glazúru „Svetlý pieskovec“

Teplovodný krb

Na obr. je nami navrhnutý a postavený teplovodný krb v rekreačnej oblasti Nízkych Tatier. Na krbe pracovali dvaja kachliari – každý po 190 hodín. Samotné spúšťanie krbu zakúrením, kontrola a fyzické odskúšanie bezpečnostných prvkov „vyvolaním hraničných situácií“ (povedané inak - preťažením krbu), optimálne nadstavenie elektronickej regulácie pre horenie a zosúladenie snímania primárneho okruhu ( t.zn. okruh výmenníka krbovej vložky a vratnej vody, čiže spiatočky) a sekundárneho okruhu (t.z. okruh zásobnej nádrže a samotného podlahového kúrenia), s jednotlivými zónami (miestnosťami ) a podlahového kúrenia, trvala trom pracovníkom jeden celý deň. Vykuruje dve poschodia chalupy a dodáva teplú úžitkovú vodu.

Čo vám teda realizáciou akéhokoľvek teplovodného krbu ,dodáme my:

 • Optimálny návrh riešenia pre vaše podmienky
 • Grafické vypracovanie návrhu, v trojrozmernom priestore, aby ste mali predstavu , ako bude váš krb vyzerať
 • Moderný teplovodný krb od firmy Design Krby Gálik s.r.o., ktorého štandardom je splnenie všetkých dohodnutých dodacích a platobných podmienok
 • Krb so životnosťou minimálne jednej generácie ... na Slovensku približne 26 rokov
 • Životnosť podloženú špičkovou teplovodnou vložkou a certifikovanými zdraviu nezávadnými materiálmi , účelovo vyvinutými na stavbu krbov a pecí
 • Férovú spoluprácu, podloženú odbornosťou a bez „falošných tónov
 • Presvedčíte sa a budete vidieť, že svojej práci rozumieme a vieme čo robíme
 • Záruku na stavbu 36 mesiacov
 • Pozáručný servis na telefón

Dizajnu vášho vysnívaného teplovodného krbu sa medze nekladú. Dizajnér našej firmy navrhne a spolu s vami nájde v počítačovej simulácii, ten správny tvar.

Obrázok znázorňuje technické riešenie prepojenia krbu so zásobnou nádržou, čierna krabica nad podlahou znázorňuje, potrebnú, ESBE zmiešavaciu jednotku spiatočnej vody. Aby nevznikla vnútorná korózia materiálu vložky, je nutná vratná voda 60st. Veľkosť zásobnej nádrže sa volí v pomere na 1kW výkonu , 50l objemu nádrže.

Keď realizujeme teplovodný krb, spolupracujeme s profesionálnou kúrenárskou firmou, Zvaros s.r.o., ktorá má na starosti vhodne a odborne prepojiť krb s nádržou. Máme 100% istotu , že krb bude fungovať, tak ako má.

Keramické kachlice Kerkotherm, použité na realizácii majú nádhernň, na pohľad mäkkň, polomatnú glazúru „pieskovec“. Táto svetlá glazúra je jemne fŕkaná tmavými bodkami, bodky docielia akoby „plasticky nerovný“ povrch kachlice.

Pre predstavu obrázok, jednoduchým spôsobom ukazuje umiestnenie jednotlivých komponentov tohoto teplovodného krbu.

Schématický obrázok prepojenia teplovodného krbu so zásobnou nádržou.

Keramické kachlice.

Rez teplovodným krbom

V realizácii použitá teplovodná krbová vložka Hoxter, špičkový výrobok na trhu krbových vložiek.

Typ HAKA 67/51 Wih+, pracovný výkon 8-22 kW.

Výkon do vody 63% =13,9kW.

Výsuvné dvierka dohora, zabezpečujú komfortnú obsluhu pri prikladaní paliva.

Teplovodné vložky Hoxter ponúkajú jedinečnú atmosféru pohľadového ohňa a v rovnaký čas účinný prenos tepla do vody. Vložky spĺňajú vysoké nároky na vysoký podiel výkonu teplej vody. S týmto systémom sa nezahrieva v miestnosti s kozubom a teplovodné krbové vykurovanie celého domu zabezpečuje aj, ohrev teplej úžitkovej vody. V kombinácii s akumuláciou vložky ponúkajú pohodlné hromadeniu tepla.

Predbežná kalkulácia

Máte záujem o vypracovanie predbežnej
cenovej kalkulácie krbu?
Vyplnte náš dotazník a my Vám ju vypracujeme. Chcem kalkuláciu

Kontakt

Design Krby Gálik s.r.o.
Martina  Benku 17
977 03 Brezno, slovakia